B41695A5108Q7
Mfr.Part #
B41695A5108Q7
Description
CAP ALUM 1000UF 25V AXIAL
Tolerance :
30%
Capacitance :
1mF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Ripple Current :
1.55A
Voltage - Rated :
25V
Life (Hours) :
3000 hours
Package / Case :
Diameter :
14mm
Impedance :
160mOhm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
230mOhm
Length :
24.9936mm
Datasheets
B41695A5108Q7
1mF Capacitor 30% 1.55A Axial