B41695A227Q7
Mfr.Part #
B41695A227Q7
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP ALUM 220UF 75V AXIAL
Series :
B41695
Factory Lead Time :
32 Weeks
Mount :
Through Hole
Ripple Current @ High Frequency :
1.5A @ 10kHz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
-10% +30%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
410mOhm @ 100Hz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Axial, Can
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance :
190mOhm
Life (Hours) :
3000 hours
Polarization :
Polar
Size / Dimension :
0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
75V
Ripple Current :
1.5A
Capacitance :
220μF
Datasheets
B41695A227Q7
B41695 220μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 1.5A 0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can