B41694A7687Q7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B41694A7687Q7
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
30%
Life (Hours) :
5000 hours
Polarity :
Polar
Capacitance :
680μF
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
Length :
29.9974mm
Voltage - Rated :
40V
Ripple Current :
3.2A
Mount :
Through Hole
Termination :
Impedance :
36mOhm
Datasheets
B41694A7687Q7
680μF Capacitor 30% 3.2A Axial