B41692A5687Q7
Mfr.Part #
B41692A5687Q7
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP ALUM 680UF 25V AXIAL
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
32 Weeks
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Axial, Can
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
1.95A
Capacitance :
680μF
Tolerance :
-10% +30%
Size / Dimension :
0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm
Termination :
Axial
Ripple Current @ High Frequency :
1.95A @ 10kHz
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250mOhm @ 100Hz
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
B41692
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Impedance :
155mOhm
Diameter :
12mm
Packaging :
Bulk
Polarization :
Polar
Datasheets
B41692A5687Q7
B41692 680μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 1.95A 0.472Diax1.181L 12.00mmx30.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can