B41692A5158Q9
Mfr.Part #
B41692A5158Q9
Package / Case
Axial
Description
CAP ALUM 1500UF 25V AXIAL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Axial
Tolerance :
30%
Ripple Current :
2.75A
Impedance :
77mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
29.9974mm
Capacitance :
1.5mF
Polarity :
Polar
Termination :
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
B41692A5158Q9
1.5mF Capacitor 30% 2.75A Axial