B41690A7708Q7
Mfr.Part #
B41690A7708Q7
Package / Case
Axial
Description
CAP ALUM 7000UF 35V AXIAL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
21mOhm
Voltage - Rated :
35V
Polarity :
Polar
Package / Case :
Axial
Length :
48.9966mm
Ripple Current :
9.1A
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Impedance :
11mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
7mF
Tolerance :
30%
Datasheets
B41690A7708Q7
7mF Capacitor 30% Bulk 9.1A Axial