B41042A7226M
Mfr.Part #
B41042A7226M
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
22µF
Lead Diameter :
500 µm
Life (Hours) :
2000 hours
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
20%
Ripple Current :
161mA
Height :
11mm
Packing Method :
Ammo Pack
Length :
11mm
Diameter :
5mm
Lead Pitch :
2mm
Max Operating Temperature :
105°C
Tan Delta :
0.12
Voltage - Rated DC :
35V
Datasheets
B41042A7226M
22μF Capacitor 20% Bulk 161mA 2mm Radial