B37979N1221J000
Mfr.Part #
B37979N1221J000
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
B37979N
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
RF, Microwave, High Frequency
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packaging :
Bulk
Capacitance :
220pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm