B37950K5103K062
Mfr.Part #
B37950K5103K062
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 1210
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
2.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Tolerance :
±10%
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Applications :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
0.8mm
Series :
B37950K
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
10000pF
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
B37950K5103K062
B37950K 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
B37950K5103K062 Overview
A 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
B37950K5103K062 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm