B32676E3106K000
Mfr.Part #
B32676E3106K000
Description
CAP FILM 10UF 10% 300VDC RADIAL
Film Capacitors
Termination :
PC Pins
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Feature :
Long Life
Wire
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated DC :
300V
HTS Code :
Size / Dimension :
1.654Lx0.709W 42.00mmx18.00mm
Height Seated (Max) :
1.280 32.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Series :
B32676
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Mounting Type :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Package / Case :
Radial
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
10μF