B32674D4155J000
Mfr.Part #
B32674D4155J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 1.5UF 5% 450VDC RADIAL
Film Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Series :
B32674
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Factory Lead Time :
23 Weeks
Termination :
PC Pins
Size / Dimension :
1.240Lx0.433W 31.50mmx11.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22.1mOhms
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Height Seated (Max) :
0.748 19.00mm
Feature :
Long Life
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
450V
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Capacitance :
1.5μF
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
B32674D4155J000
EPCOS (TDK) B32674D4155J000
B32674 1.5μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
B32674D4155J000 Overview
It has 22.1mOhms ESR (Equivalent Series Resistance).Electrical devices with 1.083 27.50mm lead spacing are used in this application.A temperature of -40°C~105°C is suitable for operation of the device.
B32674D4155J000 Features
22.1mOhms equivalent series resistance (ESR)