B32672L7223K000
Mfr.Part #
B32672L7223K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 1.3KVDC RAD
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Dielectric :
PP
Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
15mm
Lead Diameter :
800 µm
Capacitance :
22nF
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Depth :
7mm
Terminal Shape :
Wire
Series :
B32672L
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
Bulk
Size Code :
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
HTS Code :
Rated (AC) Voltage (URac) :
500V
Height :
12.5mm
Surface Mount :
No
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 500
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
18mm