B32672L4334K000
Mfr.Part #
B32672L4334K000
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RAD
Film Capacitors
Series :
B32672L
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
18mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Applications :
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Rated (DC) Voltage (URdc) :
420V
HTS Code :
Width :
8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Voltage - Rated AC :
200V
Terminal Pitch :
15mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Surface Mount :
No
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Size / Dimension :
0.709Lx0.315W 18.00mmx8.00mm
Voltage - Rated DC :
450V
Rated (AC) Voltage (URac) :
200V
Terminal Shape :
Wire
Termination :
PC Pins
Capacitance :
0.33μF
Datasheets
B32672L4334K000
EPCOS (TDK) B32672L4334K000
B32672L 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized
B32672L4334K000 Overview
System function requires a rated (DC) voltage (URdc) of 420V.There is 0.591 15.00mm lead spacing on this electrical device.Systems require a voltage of 200V (URac) for internal rated (AC) power.-55°C~110°C is the maximum temperature at which the device can operate.
B32672L4334K000 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 420V
an internal rated (AC) voltage (URac) of 200V