B32656S7684J566
Mfr.Part #
B32656S7684J566
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 1.25KVDC SCRW
Film Capacitors
Packing Method :
Height :
39.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 500
Number of Terminations :
2
Positive Tolerance :
5%
Mounting Feature :
Chassis Mount
Length :
42mm
Surface Mount :
No
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
yes
Operating Temperature (Max) :
85°C
Dielectric Material :
Polypropylene
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Width :
20mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
500V
Capacitance :
680nF
Negative Tolerance :
5%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1250V