B32653A1752J189
Mfr.Part #
B32653A1752J189
Description
CAP FILM 7500PF 5% 1.6KVDC RAD
Voltage - Rated AC :
500V
Capacitance :
7.5nF
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
800 µm
Lead Pitch :
22.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric :
PP
Dielectric Material :
PP
Max Operating Temperature :
100°C
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Tolerance :
5%
Datasheets
B32653A1752J189
EPCOS (TDK) B32653A1752J189
7.5nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 500V-AC PP Through Hole