B32652A2681J000
Mfr.Part #
B32652A2681J000
Description
CAP FILM 680PF 5% 2KVDC RADIAL
Film Capacitors
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
2000V 2kV
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated AC :
700V
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
800 µm
Package / Case :
Radial
Lead Pitch :
15mm
Capacitance :
680pF
Dielectric :
PP
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
Series :
B32652
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Termination :
PC Pins
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±5%