B32652A2122J000
Mfr.Part #
B32652A2122J000
Description
CAP FILM 1200PF 5% 2KVDC RADIAL
Radial
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
PP
Capacitance :
1.2nF
Lead Pitch :
15mm
Tolerance :
5%
Termination :
Datasheets
B32652A2122J000
EPCOS (TDK) B32652A2122J000
1.2nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole