B32651A7332K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32651A7332K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 3300PF 10% 1.25KVDC RAD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
1250V 1.25kV
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Package / Case :
Radial
Series :
B32651
Factory Lead Time :
24 Weeks
Packaging :
Bulk
Termination :
PC Pins
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
450V
Size / Dimension :
0.512Lx0.197W 13.00mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±10%
Datasheets
B32651A7332K000
EPCOS (TDK) B32651A7332K000
B32651 3300pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1250V 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
B32651A7332K000 Overview
A 0.394 10.00mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.