B32621A6153K289
Mfr.Part #
B32621A6153K289
Description
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Packing Method :
Ammo Pack
Length :
13mm
Width :
5.0038mm
Lead Pitch :
10mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated AC :
400V
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Polypropylene
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
15nF
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Depth :
5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
630V
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
10.9982mm
Dielectric :
PP
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
600 µm
Height :
11mm
Datasheets
B32621A6153K289
EPCOS (TDK) B32621A6153K289
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 15nF 400V