B32621A6103K289
Mfr.Part #
B32621A6103K289
Description
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Max Operating Temperature :
105°C
Width :
3.9878mm
ECCN Code :
EAR99
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Size Code :
Mount :
Capacitance :
10nF
Height :
9mm
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
630V
Depth :
4mm
Height Seated (Max) :
8.9916mm
Lead Pitch :
10mm
Length :
13mm
Voltage - Rated AC :
400V
Tolerance :
10%
Contact Plating :
Tin
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 400
Dielectric Material :
Polypropylene
Packing Method :
Ammo Pack
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
B32621A6103K289
EPCOS (TDK) B32621A6103K289
10nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 400V-AC Polypropylene Through Hole