B32621A4273J000
Mfr.Part #
B32621A4273J000
Description
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD
Film Capacitors
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
200V
Published :
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Applications :
High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.027μF
Series :
B32621
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
27 Weeks
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Datasheets
B32621A4273J000
EPCOS (TDK) B32621A4273J000
B32621 0.027μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
B32621A4273J000 Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.394 10.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -55°C~105°C.