B32620A5154J289
Mfr.Part #
B32620A5154J289
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 160VDC RADIAL
Film Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
500 µm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Polypropylene
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
160V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Length :
10.3mm
Lead Pitch :
7.5mm
Mount :
Packing Method :
Ammo Pack
Capacitance :
150nF
Dielectric :
PP
Max Operating Temperature :
105°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 90
HTS Code :
Depth :
6mm
Voltage - Rated AC :
90V
Height Seated (Max) :
11.9888mm
Height :
12mm
Width :
5.9944mm
Datasheets
B32620A5154J289
EPCOS (TDK) B32620A5154J289
150nF Film Capacitor 5% Radial 160V-DC 90V-AC Polypropylene Through Hole