B32564J6155K000
Mfr.Part #
B32564J6155K000
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC 2DIP
2
Dielectric :
PET
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Type :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC :
200V
Reference Standard :
IEC60384-2
Capacitance :
1.5μF
Depth :
7.8mm
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Length :
29mm
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Voltage - Rated DC :
400V
Package / Case :
Radial
Width :
7.8mm
Lead Pitch :
27.5mm