B32562J8224K289
Mfr.Part #
B32562J8224K289
Package / Case
DIP
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC 2DIP
Film Capacitors
Termination :
Radial
Dielectric :
PET
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
15mm
Capacitance :
220nF
Contact Plating :
Tin
Lead Diameter :
600 µm
Length :
16.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
GENERAL PURPOSE
Depth :
9.2mm
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
350V
Package / Case :
DIP
Max Operating Temperature :
100°C