B32561J8104K000
Mfr.Part #
B32561J8104K000
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC 2DIP
Tolerance :
10%
Width :
7.3mm
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead Diameter :
500 µm
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
100nF
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
PET
Depth :
7.3mm
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
10mm
Length :
11mm
Dielectric Material :
Polyester
Voltage - Rated AC :
350V
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Height :
11.4mm