B32561J3683J000
Mfr.Part #
B32561J3683J000
Description
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC 2DIP
Lead Pitch :
10mm
Lead Diameter :
500 µm
Voltage - Rated DC :
250V
Depth :
2.5mm
Type :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Length :
11.5mm
Tolerance :
5%
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
68nF
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PET
Mount :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 160V