B32560J6223J000
Mfr.Part #
B32560J6223J000
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC 2DIP
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Bulk
Width :
2.5mm
Voltage - Rated AC :
200V
Type :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
400V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Dielectric Material :
Polyester
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
22nF
Length :
9mm
Termination :
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
5%
Height :
5.5mm
Datasheets
B32560J6223J000
EPCOS (TDK) B32560J6223J000
22nF Film Capacitor 5% Radial Radial 400V-DC 200V-AC Polyester