B32559C6333K289
Mfr.Part #
B32559C6333K289
Description
CAP FILM 0.033UF 400VDC RADIAL
Film Capacitors
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
yes
Lead Length :
6mm
Capacitance :
33nF
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
400V
Height :
10.5mm
Terminal Shape :
Wire
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated (AC) Voltage (URac) :
200V
Size Code :
Length :
7mm
Number of Terminations :
2
Width :
3.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount :
No
Operating Temperature (Max) :
85°C