B32559C105K289
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32559C105K289
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Length :
6mm
Applications :
High Pulse, DV/DT
Tolerance :
±10%
Series :
B32559
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated AC :
40V
Termination :
PC Pins
Capacitance :
1μF
Size / Dimension :
0.276Lx0.157W 7.00mmx4.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height :
9mm
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Voltage - Rated DC :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
5.0038mm