B32529D1105K189
Mfr.Part #
B32529D1105K189
Description
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Stock
240
In Stock :
240
Film Capacitors
Lead Pitch :
5mm
REACH SVHC :
Unknown
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
Pbfree Code :
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
Width :
7.8mm
Length :
7.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
PET
Contact Plating :
Tin
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Lead Diameter :
500 µm
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Depth :
7.8mm
Mount :
Through Hole
Capacitance :
1μF
Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
13.0048mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated AC :
63V
HTS Code :
Packaging :
Cut Tape
Height :
13mm
Datasheets
B32529D1105K189
EPCOS (TDK) B32529D1105K189
1μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole