B32529C6333K289
Mfr.Part #
B32529C6333K289
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Stock
328
In Stock :
328
Film Capacitors
Height :
10mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated AC :
200V
Contact Plating :
Tin
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Cut Tape (CT)
Dielectric :
PET
Lead Pitch :
5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
Bulk
Package / Case :
Radial
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Lead Diameter :
500 µm
Voltage - Rated DC :
400V
Number of Terminations :
2
Depth :
5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
33nF
Width :
5mm
Tolerance :
10%
Length :
7.5mm
Datasheets
B32529C6333K289
EPCOS (TDK) B32529C6333K289
33nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole