B32529C6223K289
Mfr.Part #
B32529C6223K289
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
400V
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
22nF
HTS Code :
Lead Pitch :
5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Width :
4.5mm
Length :
7.3mm
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
PET
Depth :
4.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Type :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
Bulk
Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
Height :
9.5mm
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
500 µm
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated AC :
200V