B32529C6152M289
Mfr.Part #
B32529C6152M289
Description
CAP FILM 1500PF 20% 400VDC RAD
Film Capacitors
Rated (AC) Voltage (URac) :
200V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
Wire
Length :
7.3mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Positive Tolerance :
20%
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Capacitance :
1.5nF
Dielectric Material :
POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400V
Packing Method :
Ammo Pack
Pbfree Code :
yes
Height :
6.5mm
Width :
2.5mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Negative Tolerance :
20%