B32529C3272M289
Mfr.Part #
B32529C3272M289
Description
CAP FILM 2700PF 20% RADIAL
Film Capacitors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Radial
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Termination :
PC Pins
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
2700pF
Mounting Type :
Through Hole
Series :
B32529
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
B32529C3272M289
EPCOS (TDK) B32529C3272M289
B32529 2700pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins Polyester, Metallized
B32529C3272M289 Overview
Its lead spacing is 0.197 5.00mm.Temperatures of -55°C~125°C allow the device to operate.