B32529C0563J289
Mfr.Part #
B32529C0563J289
Description
CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL
Film Capacitors
Lead Pitch :
5mm
Contact Plating :
Tin
Termination :
Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
56nF
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
PET
Lead Diameter :
500 µm
Datasheets
B32529C0563J289
EPCOS (TDK) B32529C0563J289
56nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole