B32529C0393J189
Mfr.Part #
B32529C0393J189
Description
CAP FILM 0.039UF 5% 63VDC RADIAL
Film Capacitors
Published :
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
63V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.039µF
Voltage - Rated AC :
40V
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Series :
B32529
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Termination :
PC Pins
Datasheets
B32529C0393J189
EPCOS (TDK) B32529C0393J189
B32529 0.039μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
B32529C0393J189 Overview
0.197 5.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~125°C degrees Celsius.