B32529C0183J000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32529C0183J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.018UF 5% 63VDC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
40V
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated DC :
63V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
0.018μF
Termination :
PC Pins
Published :
Series :
B32529
Datasheets
B32529C0183J000
EPCOS (TDK) B32529C0183J000
B32529 0.018μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
B32529C0183J000 Overview
Its lead spacing is 0.197 5.00mm.Temperatures of -55°C~125°C allow the device to operate.