B32529C0152J289
Mfr.Part #
B32529C0152J289
Description
CAP FILM 1500PF 5% 63VDC RADIAL
Film Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
0.0015μF
Reach Compliance Code :
Compliant
Reference Standard :
AEC-Q200
Packing Method :
Ammo Pack
Rated (DC) Voltage (URdc) :
63V
Dielectric Material :
POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Positive Tolerance :
5%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
5mm
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Rated (AC) Voltage (URac) :
40V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
No
Operating Temperature (Max) :
125°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height :
6.5mm
Negative Tolerance :
5%