B32526R1476K000
Mfr.Part #
B32526R1476K000
Description
CAP FILM 47UF 10% 100VDC RADIAL
Film Capacitors
Depth :
16mm
Height :
28.5mm
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Pbfree Code :
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
Packing Method :
Bulk
Surface Mount :
No
HTS Code :
Lead Diameter :
1 mm
Number of Terminations :
2
Length :
41.5mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
10%
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
47μF
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
PET
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Pitch :
37.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated (AC) Voltage (URac) :
63V