B32523Q1106K189
Mfr.Part #
B32523Q1106K189
Description
CAP FILM 10UF 10% 100VDC RADIAL
Film Capacitors
Type :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
16.51mm
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
Radial
Height :
16.5mm
Length :
26.4922mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packing Method :
TR
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Dielectric :
PET
Mount :
yes
Reference Standard :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
10%
Dielectric Material :
Polyester
HTS Code :
Width :
10.5mm