B32522Q8334K000
Mfr.Part #
B32522Q8334K000
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Film Capacitors
Height :
18.5mm
Depth :
11mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Length :
18mm
Lead Diameter :
800 µm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Dielectric :
PET
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Series :
B32522
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 200
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
330nF
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Rated (AC) Voltage (URac) :
200V