B32522C6683J
Mfr.Part #
B32522C6683J
Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
5%
Lead Length :
6mm
Capacitance :
68nF
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Voltage - Rated AC :
200V
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
18.0086mm
Height Seated (Max) :
10.4902mm
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
15mm
Width :
5.0038mm
Lead Diameter :
800 µm
HTS Code :
Dielectric :
PET
Voltage - Rated DC :
400V
Datasheets
B32522C6683J
EPCOS (TDK) B32522C6683J
68nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole