B32522C3224K289
Mfr.Part #
B32522C3224K289
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Film Capacitors
Height :
10.5mm
Voltage - Rated AC :
160V
Min Operating Temperature :
-55°C
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
PET
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Height Seated (Max) :
10.4902mm
Capacitance :
220nF
Packing Method :
Ammo Pack
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Pitch :
15mm
Width :
5.0038mm
Depth :
5mm
Lead Diameter :
800 µm
Tolerance :
10%
HTS Code :
Length :
18mm
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Voltage - Rated DC :
250V
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Reference Standard :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Datasheets
B32522C3224K289
EPCOS (TDK) B32522C3224K289
220nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole