B32521N8223M289
Mfr.Part #
B32521N8223M289
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD
Film Capacitors
Reach Compliance Code :
not_compliant
Package / Case :
Radial
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Factory Lead Time :
19 Weeks
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Box (TB)
Width :
5mm
Packing Method :
Ammo Pack
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Capacitance :
0.022µF
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 200
Termination :
PC Pins
Height :
11mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
B32521
Surface Mount :
No
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size Code :
Voltage - Rated AC :
200V
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Voltage - Rated DC :
630V
Rated (AC) Voltage (URac) :
200V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Type :
Through Hole
Length :
13mm
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Datasheets
B32521N8223M289
EPCOS (TDK) B32521N8223M289
B32521 0.022μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
B32521N8223M289 Overview
The rated (DC) voltage (URdc) of systems should be 630V.Electrical devices have 0.394 10.00mm lead spacing.To power systems, URac must be set at 200V V.Temperatures of -55°C~125°C are suitable for operating the device.
B32521N8223M289 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 630V
an internal rated (AC) voltage (URac) of 200V