B32521E6104J289
Mfr.Part #
B32521E6104J289
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
100nF
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Wire
Terminal Pitch :
10mm
Termination :
PC Pins
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Lead Diameter :
600 µm
Package / Case :
Radial
Reference Standard :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
10.9982mm
Voltage - Rated DC :
400V
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
5%
Depth :
5mm
Mount :
EAR99
Voltage - Rated AC :
200V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Length :
13.0048mm
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
PET
Lead Pitch :
10.0076mm
Width :
5.0038mm
Datasheets
B32521E6104J289
EPCOS (TDK) B32521E6104J289
100nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Through Hole