B32521D8223K189
Mfr.Part #
B32521D8223K189
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
22nF
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Positive Tolerance :
10%
Length :
13mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Rated (AC) Voltage (URac) :
200V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
5mm
Negative Tolerance :
10%
Packing Method :
TR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
10mm
Dielectric Material :
POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Surface Mount :
No
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Shape :
Wire
Custom Capabilities :
Special Lead Length Available On Request
Height :
11mm