B32521C6153K289
Mfr.Part #
B32521C6153K289
Description
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD
Tolerance :
10%
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
400V
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Depth :
4mm
Radial
Dielectric :
PET
Width :
4mm
Capacitance :
15nF
Lead Pitch :
10mm
Voltage - Rated AC :
200V
Height :
7mm
Packing Method :
Bulk
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Length :
13mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
B32521C6153K289
EPCOS (TDK) B32521C6153K289
15nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole