B32520C6332K189
Mfr.Part #
B32520C6332K189
Description
CAP FILM 3300PF 10% 400VDC RAD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
3.3nF
Size Code :
Series :
B32520(400V,7.5MM)
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Voltage - Rated AC :
200V
Width :
2.5mm
Mount :
Through Hole
Height :
7mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Lead Diameter :
500 µm
Radiation Hardening :
No
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
10%
Custom Capabilities :
Special Lead Length On Request
Voltage :
400V
Length :
10mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
yes
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.5mm
Number of Terminations :
2
Dielectric :
PET
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
B32520C6332K189
Introducing Film Capacitors EPCOS (TDK) B32520C6332K189 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Voltage:400V, Number of Terminations:2, B32520C6332K189 pinout, B32520C6332K189 datasheet PDF, B32520C6332K189 amp .Beyond Film Capacitors EPCOS (TDK) B32520C6332K189 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.