B32520C6223K289
Mfr.Part #
B32520C6223K289
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Stock
3
In Stock :
3
Length :
10mm
Tolerance :
10%
Radiation Hardening :
No
Wire
Dielectric :
PET
Min Operating Temperature :
-55°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
7.0104mm
Lead Diameter :
500 µm
yes
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
200V
Packing Method :
Bulk
Width :
2.4892mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Contact Plating :
Tin
Depth :
4mm
Height :
8.5mm
Capacitance :
22nF
Packaging :
Cut Tape (CT)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
B32520C6223K289
EPCOS (TDK) B32520C6223K289
22nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole