B32520C6153J189
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B32520C6153J189
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated AC :
200V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Height :
8mm
Depth :
3mm
Packing Method :
TR
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Width :
3mm
Contact Plating :
Tin
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Length :
10mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Pitch :
7.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
PET
Tolerance :
5%
Lead Diameter :
500 µm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
400V
Capacitance :
15nF
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Datasheets
B32520C6153J189
EPCOS (TDK) B32520C6153J189
15nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole